“The Zookeeper’s wife”, filmi ku luan Val Maloku prezantohet në Tiranë (VIDEO)

Ambasada e Polonisë dhe ajo e Izraelit janë nikoqirë të kësaj ngjarje, ku filmi me regji të Nik Caro sjell një rrëfim prekës, në të cilin luan edhe aktori kosovar Val Maloku,shkruan KultPlus.

Filmi “The Zookeeper’s wife”, që është i bazuar në ngjarje të vërtetë,ku një familje polake shpëton hebrenjtë duke i fshehur në kopshin zoologjik, po vjen edhe për audiencën e Shqipërisë, shkruan KultPlus.

Edhe përkundër faktit se në këtë film luan aktori kosovar Val Maloku, që luan një rol mjaftë të rëndësishëm, atë të djaloshit të zonjës së shtëpisë, familje rreth të cilës edhe zhvillohet ngjarja, në Kosovë ky film ende nuk është prezantuar, por tashmë Tirana ka bërë një termin për prezantimin e këtij filmi, që ka arkëtuar tashmë dhjetëra miliona dollarë.

Ambasada polake dhe Ambasada izraelite sjellin në Akademinë Marubi filmin “The Zookeeper’s wife”, dramë kjo me regji të Nik Caro. Filmi do të jepet më 28 shtator, në Akademinë e Filmit dhe Multimedias Marubi, prej orës 19:30./KultPlus.com