Filmat ‘Venom 3’ dhe ‘Ghostbusters Afterlife’ në prodhim

Filmat ‘Venom 3′ dhe ‘Ghostbusters: Afterlife’, vazhdimësi, janë në prodhim në kompaninë Sony.

Sony Pictures dha dritën e gjelbër për realizimin e filmit të tretë Venom pasi që filmi i vitit 2021 Venom: Let There Be Carnage dhe ai i vitit 2018 Venom kanë arritur sukses të madh në box office. Filmi i vitit 2018 në box office botëror ka fituar 856 milionë dollarë, e ai i 2021-tës 502 milion dollarë.

Kjo studio po ashtu njoftoi se filmi tjetër “Ghostbusters” do të jetë vazhdimësi e atij të vitit 2021 “Ghostbusters: Afterlife”, i cili në box office botëror ka fituar $200 million.

Sony njoftoi për planet e realizimit të këtyre dy filmave vazhdimësi gjatë festivalit CinemaCon në Las Vegas. Përgjegjës të saj thanë se filmat janë në prodhim.

Në filmin Venom, aktori Tom Hardy luan rolin e gazetarit Eddie Brock dhe të Venom.

Në anën tjetër, regjinë e filmit Ghostbusters Afterlife e ka bërë Jason Reitman. Regjinë e filmit origjinal Ghortbusters në vitin 1984 e ka bërë babai i tij, Ivan Reitman.

Në filmin e parë me role paraqiten: Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson dhe Harold Ramis. Ky film arriti sukses të madh, ku më vonë bazuar në të u realizuan edhe seri të animuara, video-lojëra dhe filmi i dytë Ghostbusters Afterlife.

Ngjarja në filmin e vitit 2021 “Ghostbusters” ndodh dekada pas atyre në filmin origjinal.

Nuk janë bërë të ditura datat se kur mund të lansohen këta dy filma./21Media/ KultPlus.com