Filmi “Venom” kryeson me 90 milionë dollarë të ardhura këtë fundjavë

Filmi i Tom Hard, “Venom: Let There Be Carnage”, është filmi numër një në Amerikën e Veriut i cili fitoi 90.1 milionë dollarë të ardhura këtë fundjavë.

Në numrin dy vjen filmi “The Addams Family 2” me 18 milionë dollarë, i ndjekur nga “Shang-Chi” dhe “Legjenda e Dhjetë Unazave” me 6 milionë dollarë.

Fitimi i përgjithshëm i kësaj jave ishte 128 milionë dollarë, përfshirë 127 milionë dollarë për 10 filmat më të mirë, transmeton Klankosova.tv

Vitin e kaluar gjatë fundjavës së parë të tetorit, bruto e përgjithshme ishte 9 milionë dollarë. Në vitin 2019, para pandemisë, ishte 150 milionë dollarë./KultPlus.com