Vesa Smolica përfaqëson Shqipërinë në “Ohrid Fest 2022”, zë vendin e tretë

Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Vesa Smolica, ka performuar në “Ohrid Fest 2022”, me ç’rast ka prezantuar Shqipërinë me këngën e saj “Kaj”, shkruan KultPlus.

Para një jurie prestigjioze me artistë, kompozitorë, tekstshkures e këngëtarë të njohur nga Evropa, ajo është vlerësuar me vendin e tretë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë artistja në rrjetet sociale.

Miq te dashur, mbreme isha pjesmarrese dhe perfaqesuese e Shqiperise ne “Ohrid Fest” 2022 i cili mbahet ne Oher.
Ne mbremjen e artisteve nderkombetar, u paraqita me kengen time “Kaj” para nje jurie prestigjioze me artist, kompozitor, tekstshkrues e kengetar te njohur ne te gjithe Evropen, nga te cilet u votova me vendin e 3 ne kete festival nder artist te tjere.
Falenderoj @avni_qahili qe me mundesoj pjesmarrjen dhe per veshjen kreatoren @blerinakllokoqirugova
“, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që Shqipëria edhe një herë tjetër kishte marrë vendin e tretë në këtë festival, në vitin 2012 kur ishte përfaqësuar nga këngëtarja Zanfina Ismaili me këngën “Dy minuta”. / KultPlus.com