Vetura japoneze e vitit 1971 del në shitje për 111.000 dollarë

Vetura klasike japoneze e markës Datsun 240Z e vitit 1971 ka dalë në shitje për hiq më pak se 111 mijë dollarë.

Ajo ishte në një muze në Los Anxhelos deri në vitin 2002, dhe më pas u shit në vitin 2017, dhe ende ka të njëjtin pronar sot

Ai tani ka vendosur që ta shesë atë në një ankand, me një çmim fillestar prej 111 mijë dollarë.

Vetura ka një motor 2.4 litërsh me gjashtë cilindra i cili prodhon 150 kuajfuqi ndërsa ka ndërrues manual të shpejtësive./ KultPlus.com