Ambasada e Francës sjellë shfaqjen “Tordre” në Oda

7 Nëntor, 2017 - 10:33 am

Në kuadër të programit France Danse Orient Express, Ambasada e Francës në Kosovë në bashkëpunim me teatrin Oda, paraqet para publikut të Kosovës një shfaqje të dytë të vallëzimit bashkëkohor francez, shkruan KultPlus.

Shfaqja “Tordre”, e Rachid Ouramdane e interpretuar nga balerinët Annie Hanauer dhe Lora Juodkaite do të paraqitet të shtunën më 11 nëntor në ora 20:00 në Teatrin Oda në Prishtinë.

«TORDRE është një shfaqje magjepsëse… Nga rrotullimet e thjeshta deri tek ato më të ndërlikuara, balerinët e Rachid Ouramdane na çojnë në një udhëtim marramendës », kishte shkruar në vitin 2016-të Télérama, Emmanuelle Bouchez./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme