Anulohen shfaqjet teatrale në Londër për shkak të Covid-19

21 Dhjetor, 2021 - 2:00 pm

Pothuajse gjysma e teatrove kryesore të Londrës u detyruan të anulojnë shfaqjet këtë fundjavë për shkak të infeksioneve me Covid-19.

Nga 46 anëtarët me të drejta të plota të Shoqërisë së Teatrit të Londrës që kishte shfaqje, 22 shfaqje u anuluan.

Të përfshira ishin “Hamilton”, “Matilda”, “Wicked”, “The Lion King”, “Cinderella, “Kabaret” dhe “Come From Away”, transmeton rtv21.tv

Prodhuesi Sir Cameron Mackintosh tha se ishte “shumë përçarës” dhe industria ishte në një “gjendje të tmerrshme”.

“Është fjalë për fjalë çdo ditë. Ne e kalojmë gjithë mëngjesin duke u përpjekur të stërvitemi nëse mund ta bëjmë shfaqjen apo jo”, ka thënë Mackintosh./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme