Artmania do të fillojë edicionin e saj të parë, publikohet orari shfaqjeve

16 Nëntor, 2021 - 3:55 pm

Këtë vit do të organizohet për herë të parë ARTMANIA, një festival i cili vjen në jetë nga profesionistë dhe adhurues të artit, të cilët me bashkimin e shumë aktiviteteve do të rikthejnë maninë artistike në Gjakovë për 5 netë me radhë, shkruan KultPlus.

“Artmania” ka njoftuar se do të bëjë prezantimin e pesë shfaqjeve teatrale nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut.

Në anën tjetër, ky festival do të mbahet në Teatrin e Qytetit të Gjakovës “Hadiu Shehu” nga trupat profesioniste sipas agjendës së paraqitur.

Festivali do të hapet me shfaqjen “Kosovo for Dummies” me regji të Blerta Neziraj, e derisa do të mbyllet me “Gratë” nga regjia e Qendrim Rijanit./Kultplus.com

Të fundit

Të ngjajshme