Balerina ruse interpreton ‘Liqenin e Mjellmave’ në minus 15 gradë Celsius (VIDEO)

8 Mars, 2021 - 11:29 am

Një balerinë ruse nga Teatri Mariinsky e veshur me kostum ka interpretuar skena nga “Liqeni i Mjellmave” së Çajkovskit. Këtë e ka bërë jo në skenën të teatrit por në gjirin e ngrirë të Finlandës.

Kjo po cilësohet mënyra e vetme dhe e duhura nga balerina Ilmira Bagrautinova, balete, për të kundërshtuar ndërtimin e një porti në Batareinaya Bay, një plazh i njohur rreth 100 kilometra në perëndim të Shën Petersburgut, shkruan BBC, transmeton KultPlus.

Ajo vallëzoi në -15 gradë Celsius dhe publikoi videon më internet. Ajo ka deklaruar se me këtë veprim synon t’i shpëtojë mjellmat që rriten në këtë gji. / KultPlus.com

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-56300514

Të ngjajshme