Baritoni Gëzim Myshketa nderohet me titullin “Ambasador i Qytetit të Durrësit”

27 Mars, 2023 - 2:00 pm

Baritoni shqiptar Gëzim Myshketa është shpallë Ambasador i Qytetit të Durrësit, shkruan KultPlus.

Për këtë nderim ka njoftuar vet baritoni Myshketa i cili karrierën e shkëlqyer e bën në shtete të ndryshme të Evropës.

KultPlus u sjell të plotë njoftimin e Myshketës.

“Ambasador i Qytetit të Durrësir” Jashtëzakonisht i lumtur dhe i emocionuar që personi im nderohet sot me këtë titull që është tejet i veçantë sepse vjen nga qyteti im i lindjes dhe i zemrës, DURRËSI Faleminderit Shoqata “Durrësi Autokton” në personin e Z. Abdulla DELIALLISI dhe autoriteteve vendore për këtë vlerësim./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme