Britani, shfaqje teatrale 24 orë pa ndalesë

10 Nëntor, 2019 - 3:00 pm

Teatrit do t’i shtohet edhe një shfaqje e gjatë 24 orë pa ndalesë, transmeton KultPlus.

Në shfaqjen 24 orëshe do të perforomojnë aktorët e njohur përfshirë Toby Jones dhe Miranda Richardson, të cilët flasin fjalët e 100 punonjësve të paqes për Remembrance Sunday.

“24 Orët e Paqes” është krijuar nga intervistat me punonjës të komunitetit dhe bamirës, ish-personel të Forcave të Armatosura, udhëheqës fetarë dhe ish-neo-nazistë.

Ajo do të vihet në skenë në teatrin Royal Exchange në Manchester nga 11:02 kohë lokale të dielën.

24 aktorët profesionistë përfshijnë gjithashtu Julie Hesmondhalgh dhe Liz Carr. /klankosova/ KultPlus,com

Të fundit

Të ngjajshme