Elbenita Kajtazi sot debuton në rolin e Konteshës nga ‘Dasma e Figaros’

27 Nëntor, 2021 - 1:30 pm

Sopranoja kosovare, Elbenita Kajatazi sot do të debutojë në rolin e Konteshës nga ‘Dasma e Figaros’ në teatrin ‘Erfurt’, shkruan KultPlus.

“Debutimit tim në rolin e Konteshës nga opera Dasma e Figaros i erdhi koha, sot nga ora 19:00 në Theater Erfurt.

Ju Faleminderit nga zemra të gjithëve për përkrahjen e vazhdueshme që marr nga ju! Ky muaj në Erfurt ka qenë një përvojë të cilën nuk do e harroj kurrë dhe debutimin e këtij roli do e mbaj në zemrën time përgjithmonë. Uroj që Konteshën time ta dërgoj edhe në shumë teatro tjera. “- ka shkruar ajo në Facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme