Eno Peçi zbret në skenën shqiptare me premierën “Exil-Deja vu” (VIDEO)

18 Nëntor, 2017 - 6:30 pm

Virtuozi, solisti i parë i Operas së Vjenës, vjen për herë të parë në Shqipëri me një krijim të tijin si koreograf, shkruan KultPlus.

Eno Peçi nuk është vetëm ambasadori më i mirë i vendit të tij në botë, por dhe virtuozi që koreografon duke ndarë me pasion të madh krijimtarinë e tij me balerinet e TKOB.

Premiera e kësaj shfaqje është më 25 nëntor, kurse repriza do të jetë edhe më 26 nëntor, në sallën e Universitetit të Arteve. Për këtë shfaqje tashmë kanë filluar të shiten biletat./KultPlus.com


Të ngjajshme