Festivali i Dramës Shqipe vjen në Gjilan më 23 janar

30 Dhjetor, 2021 - 1:00 pm

Nga data 23 janar, në ambientet e Teatrit të Qytetit të Gjilanit do të zhvillohet Festivali i Dramës Shqipe, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi të bërë në rrjetin social “Facebook”, Teatri i Gjilanit ka njoftuar se nga data 22 janar do të fillojë ky festival, i cila pritet që të zgjasë deri më datën 28.

Kjo ngjarje e madhe kulturore mbahët në kuadër të manifestimit kulturor “Flaka e Janarit”.

Vitin e kaluar, sipas programit, festivali u hap me shfaqjen, “Kosovo for Dummies” të Teatrit të Gjilanit dhe është mbyllur me shfaqjen, “Të vdekurit mbajnë zi për atdheun” të Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Për detaje të tjera rreth programit pritet të njoftoheni ditëve në vijim. /KultPlus.com

Talia e Flakës” nisi me ”Një natë në hotel” të Gjilanit - Kulturë - Info  Komuna

Të fundit

Të ngjajshme