Ka vdekur aktorja Fatime Llugiqi

23 Janar, 2019 - 2:57 pm

Ka vdekur aktorja Fatime Llugiqi, e cila ishte  e njohur për kontributin e saj në teatër dhe film, shkruan KultPlus.  

Ajo mbahet mend për rolin e saj në filmin “Migjeni” me regji të Ismajl Ymerit, sikurse edhe për role të shumta në teatër dhe filma të tjerë.

Së fundi ajo ka luajtur edhe në filma të metrazhit të shkurtë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme