Ka vdekur regjisori dhe aktori Nuhi Matoshi

14 Shkurt, 2018 - 9:05 am

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare, ish regjisori i Radiotelevizionit të Prishtinës, Nuhi Matoshi.

Për të nderuar jetën dhe veprën e regjisorit të njohur gjilanas, komuna e Gjilanit organizon mbledhje komemorative.

“Komuna e Gjilanit, nën përkujdesjen e kryetarit Lutfi Haziri, organizon të mërkurën mbledhje komemorative në ora 11:00, në teatrin e qytetit!”, bëhet e ditur në njoftimin e komunës së Gjilanit.

Matoshi ishte lindur më 30 maj të vitit 1946 dhe ishte i njohur si aktor, regjisor dhe dramaturg./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme