займ на карту онлайн потребительский кредит

”Karnavalet e Korçës” shpërblehet me Grand Prix në Skupi Festival

27 Tetor, 2019 - 11:21 pm

Komedia ”Karnavalet e Korçës” me tekst të Spiro Çomorës dhe regji të Altin Bashës, që tashmë ka filluar rrugëtimin edhe jashtë Teatrit Kombëtar të Kosovës, sonte u shpërblye me çmimin Grand Prix, që ka qenë edhe çmimi i vetëm që është dhënë, në Skupi Festival, shkruan KultPlus

”Karnavalet e Korçës” zhvillon ngjarjen në Korçën e viteve të 30-ta, ku trajtohen tema social si kapja e shtetit, korrupsioni, pabarazia sociale etj. Një familje e pasur përballë realitetit të zhveshur, ku në fund të ditës kuptojnë se jo gjithçka blihet me napoleona.

Në shfaqje luajnë: Luan Jaha, Ilire Vinca, Edona Reshitaj, Ernest Malazogu, Ylber Bardhi, Besart Sllamniku, Adem Karaga, May-Linda Kosumoviç, Arta Selimi, Ermal Sadiku, Muhamet Zeka, Qendresa Kajtaz. /KultPlus.com

Të ngjajshme