‘Kontrolli dhe Makina e Dashurisë’, fituese e çmimit ‘Pruerje e re për Kompozim Regjisorial’ në ‘Talia e Flakës 2020’

27 Janar, 2021 - 8:37 pm

Shfaqja ‘Kontrolli dhe Makina e Dashurisë’ me regji dhe skenar të Besim Ugzmajlit, ka fituar çmimin ‘Pruerje e re për Kompozim Regjisorial’ në Festivalin ‘Talia e Flakës 2020’, shkruan KultPlus.

‘Kontrolli dhe Makina e Dashurisë’ është prodhim i Teatrit ‘Adriana’ të qytetit të Ferizajit.

Lajmi u bë i ditur nga vetë regjisori Ugzmajli, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook, falenderoi Teatrin e Gjilanit dhe Jurinë e këtij Festivali.

Shfaqja ‘Kontrolli dhe Makina e Dashurisë’ me tekst dhe regji timen, prodhim i Teatrit ‘Adriana’, dhe me një kastë të jashtzakonshme aktorësh, në Festivalin Talia e Flakës 2021, ka fituar çmimin: “Pruerje e re pë Kompozim Regjisorial”
Falemnderit Teatrit të Gjilanit dhe Jurisë së Festivalit.
Ekipa e aktorëvdhe stafi kreativ e tekni
k ♥️ 🤗’, ka shkruar Ugzmajli. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme