Kur Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve nga Shqipëria mrekulloi publikun me koncertin e madh në vitin 1996 (VIDEO)

22 Shtator, 2017 - 11:43 am

Në video mund të shihni emocionet e audiencës së Prishtinës, të cilët janë mrekulluar me këngët dhe vallet e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve të Shqipërisë, të cilët me këtë koncert janë prezantuar në vitin 1996, shkruan KultPlus.


Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve nga Shqipëria në vitin 1996 kishte ardhur në Prishtinë, për tu prezantuar me një koncert të madh, koncert ky që pat rikthyer këtë ansambël pas 25 viteve, shkruan KultPlus.

Emocionet e audiencës së Prishtinës shihen në këtë video, ku në rreshtin e parë shihen artistë të mëdhenj kosovarë, të cilët përcillnin këtë koncert si Nexhmije Pagarusha dhe shumë artistë të tjerë.
Kurse në këtë koncert përpos valleve, të vlerësuara si perla shqiptare, me këngë ishte paraqitë edhe Hysni Zela, i cili ka magjepsë audiencën prishtinase./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme