“I ligu për mend” shkon në Tiranë

18 Nëntor, 2017 - 1:00 pm

Shfaqja e Teatrit Kombëtar të Kosovës, “I ligur për mend” e cila erdhi nën regjinë e regjisorit Altin Basha, më 21 nëntor, shfaqet në Teatrin Kombëtar në Tiranë, shkruan KultPlus.

Teksti i Gjergj Fishtës, u jetësua nga aktorët kosovar duke e sjellë në rol kryesor aktorin Luan Jaha.

Shfaqja në Prishtinë, mblodhi një publik jashtëzakonisht të madh, duke e bërë një ndër shfaqjet më të shikuara në TKK.
Në kastën e aktorëve bëjnë pjesë: Luan Jaha, Armend Baloku, Adrian Morina, Ernest Malazogu, Shengyl Ismaili, Shkëlzen Veseli, Ard Islami, Ismet Azemi dhe Bastri Lushtaku.

Kësisoj më 21 nëntor me fillim nga ora 19:00 në Teatrin Kombëtar në Tiranë, jepet shfaqja nga Kosova “I ligu për mend”./ KultPlus.com

Të ngjajshme