Më 27 dhjetor jepet premiera e shfaqjes ‘Jerusalem’ në Teatrin “Bekim Fehmiu”

26 Dhjetor, 2021 - 3:51 pm

Teatri i qytetit të Prizrenit “Bekim Fehmiu” do të mirëpres shfaqjen premierë “Jerusalem” me regji të Butrint Pashës, shkruan KultPlus.

Shfaqja e cila do të përmbajë gjuhë eksplicite dhe skena të dhunës do të jepet premierë më 27 dhjetor, me fillim nga ora 19:00.

“Qyteti i Flintokut po zgjerohet. Në zonën e gjelbërt të qytetit po planifikohen ndërtime të reja nga këshilli komunal, pikërisht në pyllin ku Gjon “Gjel” Bajroni ka krijuar parajsën e adoleshentëve të shfrenuar. Kampingut të “Gjelit” po i mbaron koha!”, thuhet në njoftim për premierë.

Kasta e aktorëve në këtë shfaqje do të jetë e mbushur me yje. /KultPlus.com

May be a cartoon of text

Të fundit

Të ngjajshme