Mentor Zymberaj pjesë e grupit të ekspertëve të Festivalit Ndërkombëtar të Monodramës në Ukrainë

20 Qershor, 2022 - 5:45 pm

Sot në Monoteatrin Kut-Tv (online) fillon Festivali Ndërkombëtar i Monodramës në “Vidlunja” në Klemenitsky, Ukrainë, përcjellë KultPlus.

Në edicionin e 24-të të këtij festivali, pjesë e grupit të ekspertëve që vlerësojnë monodramat pjesëmarrëse është edhe aktori Mentor Zymberaj.

Në mesin e grupit të ekspertëve të festivalit janë: Vasili Nevolov (Ukrainë); Angelina Rosca-Ichim ( Moldavi) si dhe Mentor Zymberaj (Kosovë).

Ndërkaq, lajmin e ka bërë të ditur vetë Zymberaj i cili ka uruar festivalin për këtë realizmin në një kohë lufte.

“Urojmë realizim e Festivalit në Ukrainë, Presidente dhe drejtuese Artistike e të cilit është Nina Mazur dhe drejtor Volodimir Smotritel, i cili Festival edhe pse në kohë lufte, gjenë forcë të jetësoj edicionin e 24-të”, ka shkruar ai. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme