“Mustaqoshi Laroshi” vjen këtë të shtunë në “Dodonë”

20 Shtator, 2018 - 4:39 pm

Këtë të shtunë në Teatrin “Dodona” vjen shfaqja “Mustaqoshi Laroshi” e bazuar në vargjet e S.J. Marshak, kurse dramatizimi dhe regjia është e punuar nga Melihate Qena, shkruan KultPlus.

Asistent regjie është Avni Hoti kurse kukullat nga Ismail Rama e Melihate Qena, muzika e punuar nga Merita Bajri, skenografia nga Mentor Llaopashtica dhe Valdet Rama. Në shfaqje luajnë Roza Berisha-Fejzullahu dhe Avdi Azemi.

Udhëheqës artistik është Skender Latifi.

Përmbajtja e shfaqjes lidhet me një vajzë të vogël e cila ka një kafshë manare, një maçok. Vajza kujdeset për maçokun por ai nuk i kupton këshillat e vajzës dhe vazhdimisht shkakton rrëmujë nëpër shtëpi. Koha kalon dhe vajza rritet. Një ditë ajo duhet ta lërë lojën, t’i merr librat dhe të niset për në shkollë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme