Në TKK fillojnë provat për shfaqjen “Molly” me regji të Sibel Abdiut

8 Nëntor, 2022 - 3:01 pm

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës kanë filluar provat e shfaqjes “Molly” me koncept dhe regji të regjisores Sibel Abdiu, përcjell KultPlus.

Në këtë shfaqje do të luajnë aktorët: Verona Koxha, Bujar Ahmeti dhe Afrim Muçaj.

Premiera e shfaqjes planifikohet të jepet në Amfiteatrin e TKK-së në Prishtinë me datë 3 dhjetor – në Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara meqenëse kjo shfaqje ju dedikohet atyre. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme