Në vitin 1996, Rexhep Çeliku pat ngritur në këmbë audiencën prishtinase (VIDEO)

12 Janar, 2018 - 10:30 am

Populli shqiptar është tronditur me lajmin mbi vdekjen e valltarit të famshëm Rexhep Çelikut, i cili ka shkëlqyer gjithmonë me paraqitjet e tij skenike, shkruan KultPlus.

Ai shumë herë është vlerësuar si valltari fluturues, dhe pikërisht një paraqitje të tillëpat pasë edhe në vitin 1996, kur Ansambli Kombëtar i Valleve të Shqipërisë pat mbajtur një koncert në Prishtinë, në vitin 1996.

Për të parë më afër këtë koncert që është përcjellë edhe nga figura të rëndësishme të Kosovës, mund ta përcillni videon e bashkangjitur nga KultPlus./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme