Në vitin 1996, Rexhep Çeliku pat ngritur në këmbë audiencën prishtinase (VIDEO)

12 Janar, 2021 - 8:39 pm

Tri vite më parë u nda nga jeta valltari i famshëm Regjep Çeliku, i cili për 40 vite me radhë i dha një hijeshi skenës me kërcimin e tij magjepsës, shkruan KultPlus

Ai shumë herë është vlerësuar si valltari fluturues, dhe pikërisht një paraqitje të tillë pat pasë edhe në vitin 1996, kur Ansambli Kombëtar i Valleve të Shqipërisë pat mbajtur një koncert në Prishtinë, në vitin 1996.

Për të parë më afër këtë koncert që është përcjellë edhe nga figura të rëndësishme të Kosovës, mund ta përcillni videon e bashkangjitur nga KultPlus./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme