Nesër në Prizren jepet premiera e shfaqjes “İkinci El Cinayet”

9 Nëntor, 2020 - 4:55 pm

Nesër në Shtëpinë e Kulturës në Prizren do të jete premiera e shfaqjes “İkinci El Cinayet” të dramaturges turke Dilan Demirel dhe regji të Tansu Kervan, shkruan KultPlus.

Lajmi është bëri i ditur me anë të një postimi në Facebook, në faqen zyrtare të Qendrës Multimedia.

“Nesër në Shtëpinë e Kulturës në Prizren ipet premiera e shfaqjes “İkinci El Cinayet” të dramaturges turke Dilan Demirel e në regji të Tansu Kervan. Luajnë aktoret: Sonay Buş e Erza Toçilla. Shfaqja fillon në orën 20:00. Ky projekt është përkrahur nga programi Kultura për Ndryshim që financohet nga Bashkimi Evropian, menaxhohet nga Zyra e BE-së në Kosovë ndërsa implementohet nga Qendra Multimedia e Goethe-Institut”, shkruhet ndër të tjera në postim./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme