Nis edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtar të Monodramës “MonoAKT”

17 Qershor, 2018 - 3:30 pm

Sot në Pejë, nis edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtar të Monodramës “MonoAKT”, shkruan KultPlus.

Ky edicion nis nga data 17 dhe zgjat deri më 21 qershor ndërsa njëjtë sikurse viteve të kaluara edhe sivjet pjesë e tij do të jenë vende të ndryshme të botës. Përpos shfaqjeve që do të jepen përgjatë këtij festivali, në aktivitetet e tij shtrihen edhe disa vizita që do të bëhen në vende të ndryshme të Pejës.

Sonte festivali nis me monodramën “Ëndrrat e Hamletit”, nga Mentor Zymberaj njëherësh edhe drejtor i festivalit.

Në vijim po ju sjellim të plotë programin e MonoAKT:

Të ngjajshme