Përfundon “Festivali i Teatrove Ferizaj”, kjo është lista e çmimeve kryesore

5 Shtator, 2023 - 12:14 am

Së fundmi përfundoi edicioni i 53-të i Festivalit të Teatrove Ferizaj, duke treguar edhe njëherë madhështinë që mund të japë vetëm teatri, përmes shfaqjeve spektakolare, shkruan KultPlus.

Në mes të shumë polemikave për zhvillimin, financimin dhe suksesin e këtij festivali, edhe një herë me vulën e fortë “Festivali i Teatrove Ferizaj”, dëshmoi forcën e tij se përkundër vështirësive, di të dalë në krye pa problem.

KultPlus iu sjellë listën e çmimeve që u dhanë gjatë natës së sotme, festivali i cili filloi më 27 Gusht:

  • Aurita Agushi – Aktorja më e mirë
  • Shkumbin Istrefi – Aktori më i mirë
  • Arta Selimi – Aktorja më e mirë në rol dytësor
  • Zhaneta Xhemajli – Ylli i ri në ngritje
  • Njomza Luci – Kostumografi më e mirë
  • Bekim Korca – Skenografi më i mirë
  • Ilir Bokshi – Regjisori më i mirë
  • Butrint Pasha – Çmimi Special

Juri profesionale e këtij festivali isihin Ilirjan Himaj, Getoarbë Mulliqi dhe Mentor Zymberaj. /KultPlus.com

Të ngjajshme