займ на карту онлайн потребительский кредит

“Psikoze n’4.48” me regji të Fatos Berishës, shfaqja më e mirë në BATTIF

1 Tetor, 2017 - 10:37 pm

Shfaqja me tekst të Sarah Kane ‘Psikozë n’4:48’, erdhi premierë vitin e kaluar në Kosovë nga regjisori Fatos Berisha.

Kurse në Balkan Teater Tirana Fest, që ka nisë më 29 shtator në Tiranë dhe është mbyllur sonte, shfaqja nga Kosova është shpallur si shfaqja më e mirë e këtij edicioni, shkruan KultPlus.
Kjo shfaqje nga Kosova ka pasë në garë edhe shfaqje të tjera nga rajoni si: Bosnje dhe Hercegovina, Shqipëria, Maqedonia…

Në ‘Psikozë n’4:48’ luajnë aktorët: Mevlan Saraçi, Edona Berisha, Ekrem Jakupi, Jajush Ramadani, Ali Krasniqi, Sherif Bega, Arben Marevci dhe Milot Salihu./ KultPlus.com

Të ngjajshme