Ramë Lahaj publikon datat e “Ramë Lahaj International Opera Festival”

2 Qershor, 2023 - 10:21 am

Tenori i njohur Ramë Lahaj që po realizon tash e dy vjet Ramë Lahaj International Opera Festival ka publikuar datat e edicionit të tretë të këtij festivali, shkruan KultPlus

Tashmë është konfirmuar se edicioni i sivjetmë do të zgjasë për dhjetë ditë dhe se edicioni i këtij viti do të mbahet përgjatë muajit korrik.

Data 21 shënon hapjen e këtij edicioni, kurse do të zgjasë deri më 31 korrik.

Ende nuk është publikuar lista e mysafirëve pjesëmarrës, por duke iu referuar edicioneve të shkuara, edhe këtë vit pritet të kemi artistë të njohur të skenave të mëdha operistike./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme