“Rojat e Taxhit” vijnë në Kosovë

7 Janar, 2018 - 3:30 pm

“Rojat e Taxhit”, me tekst të Rajiv Joseph e me regji të Altin Bashës e cila u dha premierë më 15 dhjetor në Teatrin Eksperimental në Tiranë, vjen edhe në Kosovë, shkruan KultPlus.

Kjo shfaqje të jetësohet nën lojën e aktorëve Gazmend Gjoka dhe Lulzim Zeqja e me koreografi nga Gjergj Prevazi, fillimisht shkon në Gjakovë, ku data e rezervuar për të është 26 janari.

Pas Gjakovës, shfaqja udhëton në Prizren më 27 janar ndërsa në Prishtinë janë rezervuar dy data për “Rojat e Taxhit”, 28 dhe 29 janar./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme