Së shpejti vjen premiera ‘Dashnorët vdesin duke qeshur’ me regji të Ben Apollonit 

23 Shtator, 2023 - 2:00 pm

Së shpejti vjen premiera e komedisë “Dashnorët vdesin duke qeshur” në teatrin Avdush Hasani në Podujevë, shkruan KultPlus.

Autor i shfaqjes është Osman Goranci, ndërsa vjen nën regjinë e Ben Apollonit. 

Në shfaqje luajnë aktorët si: Ryva Kajtazi, Muhamet Zeka, Valire Haxhijaj Zeneli, Sindi Çitaku Azemi, Gani Morina dhe Yzeir Meha.

Asistente e regjisë: Adelina Halitjaha

Skenografia: Artan Hasani

Kostumografe: Egzona Kadriji

Dizajner i ndriçimit: Skender Latifi

Mjeshtër i ndriçimit: Jeton Berisha

Punëtor skene: Arton Mustafa

Premiera e shfaqjes vjen më 4 tetor, duke filluar nga ora 20:00. / KultPlus.com

Të ngjajshme