Shfaqja ‘Marksistët e Leninistët e Zvicrës’ jepet premierë më 29 dhjetor në Teatrin Adriana

24 Dhjetor, 2021 - 9:47 pm

Shfaqja “Marksistët e Leninistët e Zvicrës” me regji të Blerta Nezirajt dhe tekstin e shkruar nga Jeton Neziraj, do të ketë premierën e saj më 29 dhjetor në Teatrin ‘Adriana’, shkruan KultPlus.

“Kjo shfaqje është një rrëfim komik policor për një grup idealistësh, të cilët, nga nëntoka e Zvicrës, organizojnë dhe iniciojnë luftën e Kosovës, krijojnë aleancë ushtarake me NATO-n, dhe pastaj e themelojnë shtetin e Kosovës…”, thuhet në njoftim.

Kjo komedi gjithashtu na zbulon një botë të mistershme të ilegales shqiptare në Zvicër, ku përndjekja policore, sulmet me bomba, mbledhja e fondeve milionëshe, e organizimi i luftës, ballafaqohen me ‘neutralitetin’ e jetës zvicerane.

Milot Salihu, Albulena Kryeziu Bokshi, Dardana Mehmeti, Blin Sylejmani,, Sherif Bega dhe Gresa Gashi janë aktorët e kësaj shfaqje.

Shfaqja do të fillojë nga ora 20:00. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme