Sonte në Teatrin Kombëtar jepet repriza e shfaqjes ‘La Rrem’

9 Prill, 2022 - 2:15 pm

Sonte në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të jepet repriza e shfaqjes ”La Rrem”.

Repriza fillon në orën 21:00.

”La Rrem” është shfaqje për artistin shumëdimensional, aktorin, regjisorin, këngëtarin dhe dramaturgun Muharrem Qena.

”La Rrem” është artisti antikonformist, jokonvencional, bohemi e dashnori i veçantë.

”La Rrem” është dashuria dhe pasioni për artin, për të bukurën. Është kënga, që buron nga shpirti, nga vuajtja e nga gëzimi. La Rrémi ynë është universal. Ai i flet kohës edhe botës sonë. Kudo dhe kurdo. La Rrém është njeriu revoltues, kryengritës dhe mosnënshtrues.

Shfaqja ”La Rrem” është më shumë se sa dramë muzikore. Është pasioni, emocioni, talenti i rrallë i artistit të madh.

Aktorët që luajnë në këtë shfaqje janë Ernest Malazogu, Ylber Bardhi, Shengyl Ismaili, Arta Selimi, Flaka Latifi, Bujar Ahmeti dhe Tristan Halilaj./ KultPlus.com

Të ngjajshme