Sopranoja Kajtazi do të debutojë me rolin e Ritës në Berlin

26 Maj, 2021 - 5:56 pm

Sopranoja kosovare, Elbenita Kajtazi do të debutojë me rolin e Ritës në Gjermani me operën ‘Dy burrë dhe një grua’, e cila realizohet për herë të parë në këtë vend, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në Facebook sopranoja ka njoftuar se 1 shtatori i këtij viti do të shënoj debutimin me rolin e Ritës nga opera “ Deux hommes et une femme “ në Konzerthaus Berlin.

Më poshtë mund të lexoni statusin e saj të plotë:

Përshëndetje miq të dashur,

SAVE THE DATE!!

Me 1 shtator 2021 do debutoj rolin Rita nga opera “ Deux hommes et une femme “ në Konzerthaus Berlin. Opera “ Dy burra dhe një grua “ është operë komike e kompozuar nga Donizetti e cila zgjat vetëm një orë dhe do të realizohet për herë të parë në Gjermani.

Mezi pres të ngjitem në skenën e Konzerthaus Berlin bashkë me Berliner Operngruppe nën dirigjimin e Felix Krieger./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme