Sopranoja Kajtazi përveshë mëngët, e presin katër koncerte dhe 26 shfaqje operistike

3 Qershor, 2021 - 11:00 pm

Sopranoja e njohur shqiptare Elbenita Kajtazi e cila është duke shënuar një sukses të madh në teatro prestigjoze të Evropës, shihet se do të ketë një angazhim të madh edhe përgjatë këtij viti dhe vitit 2022, shkruan KultPlus.

Ajo ka njoftuar për angazhimet e saja përgjatë kësaj periudhe kohore, duke përfshirë teatrot më të njohura të Evropës, por që ka listuar edhe performancën e Kosovës, e që do të jetë në kuadër të ReMusica.

KultPlus ju sjell të plot njoftimin e Kajtazit.

Miq të dashur,

Kam kënaqësin të ndaj me ju sezonin 2021 / 2022 ⬇️

Salzburger Festspiele | Salzburg Festival Staatsoper Hamburg Konzerthaus Berlin Theater Erfurt Semperoper Dresden ReMusica Festival

Do jetë një vit i stërngarkuar, me gjithësej 4 koncerte, dhe 26 shfaqje operistike , 4 debutime , Rita, Manon, Contessa, dhe Mimi 🍀shumë studim dhe perkushtim përpara vetës por ky fakt vetëm sa më plotëson lumturin shpirtërore dhe më pasuron repertorin tim operistik.

24, 25 July 2021Salzburger FestspieleMissa in tempore belli – Mozart Matinee Minasihttps://www.salzburgerfestspiele.at/…/missa-in-tempore…15 August 2021Open Air concert Philharmonisches Staatsorchester Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/de/spielplan/stueck.php…01 September 2021Rita – Deux hommes et une femmeKonzerthaus Berlinhttps://www.berlineroperngruppe.de07 September 2021Recital with Camille LemonierReMusica PrishtinëRepublic of Kosovohttps://remusicafestival.com30 September03, 09 October 2021 Nannetta-FalstaffStaatsoper Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/…/stueck-termine.php…#27 November10,18, 22 December 2021 07, 16, 23 January 2022 Contessa-Le nozze di FigaroTheater Erfurthttps://www.theater-erfurt.de/Spielplan.html12, 26 December 2021Gretel-Hänsel und GretelStaatsoper Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/…/stueck-besetzung.php?AuffNr=173089#pagenav30 January04, 09, 12 February 2022Manon-ManonStaatsoper Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/…/stueck-besetzung.php?AuffNr=193256#pagenav17, 20 March 2022Violetta-La TraviataStaatsoper Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/…/stueck-besetzung.php?AuffNr=173128#pagenav13, 16, 22 April 2022Adina- L’elisir d’amoreStaatsoper Hamburghttps://www.staatsoper-hamburg.de/de/spielplan/stueck.php…29 October, 13 November 2021 25 June, 01 July 2022Mimi-La BohemeSemperoper Dresden./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme