Teatri Kombëtar pa energji elektrike, dështon shfaqja ‘Lea & Co’

22 Dhjetor, 2021 - 9:51 pm

Shfaqja Lea & Co ishte parparë që të shfaqet më 21 dhe 22 dhjetor në Teatrin Kombëtar të Kosovës, shkruan KultPlus.

Megjithatë, një gjë të tillë e ka pamundësuar mungesa e energjisë elektrike, e cila është paraqitur si problem në të gjithë botën.

Aktori i kësaj shfaqje, Kushtrim Sheremeti, njoftoi përmes një shkrimi në llogarinë e tij në “Twitter” se është ndalur rryma dhe rrjedhimisht shfaqja ka dështuar.

“KEDS e ndal rrymen fiks ne ora 20:00 ne Teatrin Kombetar te Kosoves, Teatrit Kombetar nuk i punon gjeneratori qe 2-3 vjet dhe si pasoje anulohet shfaqja Lela & Co ndersa salla ishte plot me publik #KosoveDjepLirie”, ka shkruar ai.

Kjo nuk është hera e parë që po dështojnë shfaqjet në Teatrin Kombëtar të Kosovës si rezultat i mungesës së energjisë elektrike. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme