210 ushtarë shqiptarë do t’i festojnë festat larg familjes

30 Dhjetor, 2018 - 3:58 pm

210 efektivë shqiptarë këtë fundvit do t’i festojnë festat larg familjes.

Kështu ka bërë të ditur, ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka.

Ajo ka thënë se do të jenë duke shërbyer dhe mbajtur lart flamurin kuqezi në misionet ndërkombëtare.

“Mirënjohje ushtarakëve shqiptarë që shërbejnë në misionet jashtë vendit”, ka shkruar Xhaçka në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme