Adem Jashari përshëndetet me nënën dhe niset për luftë (VIDEO)

7 Mars, 2018 - 9:21 pm

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash aktualizohen këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajën e tij nga Llausha, Osman Gecin dhe me djalin Lulzim Jasharin po nishesin për në luftime.

Dukej sikur po niseshin në dasëm dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje. Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i pret Luli.

Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.

Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroninë që lindi heronj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme