Bie kumbonarja e Katedrales Notre Dame në Paris (VIDEO)

15 Prill, 2019 - 9:00 pm

Kumbonarja e Katedrales Notre Dame në Paris është rrëzuar si pasojë e zjarrit masiv që ka kapluar katedralen, shkruan KultPlus.

Kryebashkiaku i qytetit dhe zjarrfikësit i paralajmëruan njerëzit që të qëndrojnë sa më larg zonës. Deri tani nuk është raportuar për të lënduar. Pritet që në vendin e ngjarjes të arrin edhe presidenti Emmanuel Macron.

Në videot e publikuar shihet sesi kumbonarja e gjatë 90 metra bie mbi çati.

Të fundit

Të ngjajshme