займ на карту онлайн потребительский кредит

Dasma tradicionale në Malësinë e Tiranës (VIDEO)

16 Nëntor, 2017 - 8:15 pm

Në kuadër të nismës Edukimi përmes Kulturës, QKVF ne bashkëpunim me Drejtorinë Arsimore Rajonale dhe Shkollën e Bashkuar Krrabës, sot është organizuar Dasma Tradicionale, shkruan KultPlus.

Ky aktivitet vjen pas disa orësh informuese mbi ritualet familjare dhe dasmën tradicionale të Malësisë së Tiranës.

Për më shumë mund të përcillni videon nga kjo dasmë e improvizuar, ku shihen zakonet e dasmës së Malësisë së Tiranës./KultPlus.com

Të ngjajshme