Dy shqiptarë sonte e mposhtën Serbinë

22 Qershor, 2018 - 10:13 pm

Sonte u duk sikur po luante Kosova kundër Serbisë, dhe jo Zvicra.

Loja futbollistike mes Serbisë e Zvicrës përfundoi me fitoren e kësaj të fundit, me dy golat që u shënuan nga dy shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Pjesa e parë e lojës i takoi dukshëm Serbisë ndërsa revanshi filloi pjesën e dytë.

Fitorja bëhet edhe më historike kur dihet se dy golashënuesit janë shqiptarë dhe me duart e tyre bënë shqiponjën në stadiumin e njohur në Kaliningrad të Rusisë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme