займ на карту онлайн потребительский кредит

Fillon shënimi i “Epopesë së Dukagjinit”

22 Mars, 2018 - 9:45 am

Me disa aktivitete në Gllogjan, sot fillon shënimi i “Epopesë së Dukagjinit”.

20 vjet më parë në Gllogjan të Deçanit filluan luftimet frontale mes luftëtarëve të UÇK-së dhe familjes Hardinaj kundër forcave pushtuese, të cilat më 24 mars 1998 kishin rrethuar Gllogjanin, e që synim kishin familjen e Hilmi Haradinajt, babai i të katër gjeneralëve të UÇK-së Luan, Shkëlzen, Ramush e Daut Haradinaj. Luani dhe Shkëlzeni kanë rënë dëshmorë.

Aktivitetet e sotme nisin nga ora 09:00 në Shkollën fillore “Heronjtë e Dukagjinit” të Gllogjanit.

Në ora 13:30 në Sallën e Asamblesë së Komunës së Deçanit mbahet akademi për shënimin e 20-vjetorit të Epopesë.

Aktivitete për shënimin e Epopesë do të ketë edhe më 23 dhe 24 mars./ KultPlus.com

Të ngjajshme