‘Hiking Njeri’ organizon ‘Hike & BBQ’ në bjeshkën e Vrellës

3 Gusht, 2017 - 2:35 pm

Organizata ‘Hiking Njeri’, organizon ecje dhe Barbecue në bjeshkët përrallore për të gjithë dashamirët e bjeshkatarisë në Vrellë të Istogut. Është planifikuar që fillimisht të gjithë pjesëmarrësit të mblidhen të Lugu i Butë për të vazhduar ecjen gjithandej bjeshkës, te liqenet e saja etj, shkruan KultPlus.

Bjeshka e Vrellës shquhet për bukuri të saja unike dhe i ngjanë bjeshkëve të Kanadasë.

Ecja e planifikuar do të mbahet të dielën më 13 gusht.

Organizata Hiking Njeri, pasi që do të organizojë edhe BBQ, njofton të gjithë pjesëmarrësit që të pisen secili me skara dhe ushqim. Në vendin ku do të formohet baza, personat mund të pushojnë në ambiente të mrekullueshme./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme