‘Hoteli GRAND nuk është hoteli më i keq në botë’

1 Mars, 2018 - 8:26 pm

Hoteli GRAND në Prishtinë dikur ishte emblemë e qytetit.

Megjithatë, sot ky Hotel ka shumë pak mysafirë, nuk ka qasje në rrjete sociale dhe madje as një e-mail ku përgjigjet ndaj kërkesave. Madje, as Hashim Thaçi nuk ka ndonjë fjalë të mirë për këtë Hotel.
Kësisoj shkruhet sot në New York Times, kur flitet për “atë që nuk është hoteli më i keq në botë, pasi bota është e madhe”.

Këto fjalë i thotë kryesori i Hotel Grand, Rrahim Fazliu.

Dy kate të Grand Hotelit janë mbushur me rrënoja dhe janë të rrëmujshme.

“Me pak punë ky Hotel do të mund të rimëkëmbej. Më nuk është Hotel me pesë yje” thotë Fazliu për New York Times.
Në njërin kat qëndronte vazhdimisht edhe Josip Broz Tito – lideri jugosllav. Megjithatë, sot mbahen shumë gjëra të freskëta në këtë hotel, të cilit i mungojnë banuesit e saj.

Bexhet Pacolli pati llogaritur se do të duhen rreth 50 milion dollarë që Hoteli Grand të bëhet ‘grand’ prapë. Sipas tij, ky hotel është ndër më të këqijtë në botë, dhe nuk ka ndonjë arsye pse dikush mund ta rezervojë një dhomë apo qëndrimin aty. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme