Kultura shqiptare përfaqësohet me dy ansamble në Festivalin e Ballkanit në Izmir

26 Shtator, 2021 - 6:30 pm

Kultura shqiptare është përfaqësuar me dy ansamble në festivalin Ballkanik të mbajtur në Izmir, Turqi.

Këtë vit Kosova u prezentua nga Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve “SHOTA”, Shqipëria me Grupin “Arian Plaku” dhe Maqedonia e Veriut me Ansamblin “Karshijaka”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme