Mënyra ‘kreative’ e ngjitjes së flamujve në Skenderaj (FOTO)

11 Shkurt, 2018 - 5:30 pm

Pak ditë kanë mbet deri në 10-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

17 shkurti është ditë historike për Kosovën. Në këtë jubile, të gjitha qytete kanë nisë përgatitjet për festë, e ndër këto përgatitje padyshim që janë zbukurimet e qyteteve me flamurin e Kosovës e poashtu edhe atë të Shqipërisë.

Një zbukurim i radhës ka ardhur nga Komuna e Skenderajt. Flamujt në këtë komunë nëpër shtylla të dritave, janë ngjitur me ngjitës. Kjo ka ngjallur reagime të ndryshme nga qytetarët e kësaj komune dhe jo vetëm.
Po sjellim fotografitë e publikuara nga Kushtrim Mehmeti./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme