Miratohet Projektligji për Kompleksin “Adem Jashari”

23 Maj, 2018 - 12:15 pm

Anëtarë të Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural kanë miratuar sot projektligjin për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

Kjo pikë nuk ka qenë në rend të ditës të komisionit por ishte deputetja e PDK-së Ganimete Musliu ajo që propozoi që sot të hedhet në votim ky projektligj.

Anëtarët e Komisionit e kanë votuar projektligjin në parim dhe i njëjti do të procedohet në Kuvend.

Komisioni do të shqyrtojë projektligjin për trajtimin e ndërtimeve pa leje./ KultPlus.com

Të ngjajshme