Nxënësit e Liceut “Jordan Misja” kërcejnë vallen e Tropojës në Gjermani (VIDEO)

23 Gusht, 2018 - 2:30 pm

Kultura të ndryshme janë bërë bashkë në Aachen të Gjermanisë ku muzika shqiptare u përfaqësua nga nxënës të Liceut Artistik “Jordan Misja” në Tiranë.

Ambasada Gjermane në Tiranë njoftoi aktivitetin duke ndarë “momente nga Mbrëmja e kulturave të ndryshme“ në Aachen, Gjermani”.

“Në kampin veror trejavor PASCH nga Shqipëria marrin pjesë Bora, Borjon, Hepi dhe Heidi, nxënës të Liceut Artistik “Jordan Misja”, shprehet ambasada Germane.

Po ashtu ambasada Gjermane poston dhe video ku performojnë nxënësit e Liceut Artistik me vallen e Tropojës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme